Aktuality

Mesiac marec v 3.A triede

V úvode mesiaca sme s deťmi navštívili bratislavský útulok Slobodu zvierat. Okrem spoločného venčenia sme zvieratkám odniesli "mňamky", ktoré sme kúpili za peniaze zarobené v Christmas market a potešili tak psíkov aj seba.
V ďalšom týždni sme si v triede zorganizovali talentovú súťaž "3.A má talent", v ktorej sa deti predstavili so svojimi talentami a prekonali tak  aj svoje očakávania:). Najväčším talentom našej triedy sa stal Max Gúta, ktorý nás ohúril svojimi kúzelníckymi schopnosťami. Vďaka tejto aktivite sme si trénovali vystúpenie pred publikom, spracovávali stres, trému a rozvíjali svoje prirodzené talenty.
V rámci anglických aktivít, sme pracovali s textom a novou slovnou zásobou v téme "The Jobs". Pomáhala nám v tom zábavná osemsmerovka a rôzne animácie profesií.
Okrem iného sme v závere mesiaca začali aj s krátkymi príbehmi Dávida, ktorý sa opakovane a neúspešne zúčastňuje randenia s dievčatami. Anglická slovná zásoba týchto videí, je síce o niečo náročnejšia, ale najmä chlapcov našej triedy táto téma veľmi baví. Pre lepšiu predstavu pripájam link (Cheap date) - 
 
Tento mesiac sme spolu boli aj v kine na filme "Ako vycvičiť draka 3", čo sme spojili s dlhou prechádzkou popri nábreží Dunaja až do Auparku. 
V rámci art clubu sme si vytvárali záložky do kníh a veľkonočných zajacov + veľkonočné vajíčka. Veľmi zábavné bolo aj maľovanie si svojho mena v Japonštine.
Ako obvykle sme navštívili aj Mestskú knižnicu a pripravili si tak na ďalší čitateľský denník. Medzi naše obľúbené a hlavné  športové aktivity  patrí tento mesiac ping-pong a futbal.
 
Pozdravujem vás a prajem vám ešte pekný zvyšok dňa.
 
Viac fotiek nájdete v albume: Mesiac marec v 3.A triede
 
Mgr. Alžbeta Petrová