Konzultant - detský psychológ

Konzultant - detský psychológ

Mária Tóthová Šimčáková
detská psychologička

mobil: 0905129880
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Prax detskej poradenskej a školskej psychologičky vykonávam už 17 rokov. Pracovala som na pedagogicko-psychologickej poradni a na Základnej škole a Gymnáziu, Jelačičova ul. 5 v Bratislave. Mám skúsenosti s prácou s rôznymi ťažkosťami, problémami, ktoré sprevádzajú deti pri ich raste, osobnostnom vývoji, školskej dochádzke, učení. Rovnako sa zaoberám starosťami, obavami, radami pre rodičov a učiteľov s výchovou, výchovnými zásahmi, učením detí. Pracujem s deťmi individuálne, aj skupinovo s celými kolektívmi a rodinami.

Som registrovaná v Slovenskej  komore psychológov, Asociácie školských psychológov SR a ČR, Slovenskej psychologickej spoločnosti pri SAV. Lektorovala som mnohé programy pre deti aj  vo vzdelávaní dospelých, napr. pre Nadáciu otvorenej spoločnosti, Slovenskú humanitnú radu. Prispievam do rôznych publikácii, napr. Nadácia M. Šimečku kniha Metodická príručka pre multikultúrnu výchovu. Vediem poradňu pre rodičov v časopise Šarm, Mamina a Pravda pre ženy. Veľa skúsenosti priamo z praxe rodín na Slovensku som nazbierala v relácii TV Markíza Pestúnka.