Lyžiarsky/Snowboardový kurz

Lyžiarsky/snowboardový kurz 2019

Lyžiarsky/snowboardový kurz Bachledova dolina 2019 -  2. stupeň SZŠ a SG ESPRIT 

Termín: 10. 03. – 15. 03. 2019
Cena kurzu:   310 EUR
(stravovanie – plná penzia, raňajky švédske stoly, ubytovanie, doprava, skipass, inštruktori).
Rázovitá slovenská dedinka Ždiar sa nachádza na severe Slovenska vo Vysokých Tatrách pod úpätím Belianskych Tatier. Pre svoju výhodnú polohu sa stala vyhľadávaným miestom pre letnú a zimnú rekreáciu (turistika, športovanie, lyžovanie, ozdravné pobyty, agroturistika).
Chata Erika sa nachádza v Ždiari - Bachledovej doline. Je 30 km vzdialená od okresného mesta Poprad a 15 km od hraničného prechodu s Poľskom - Lysá Poľana.
V chate sa nachádza 9 menších izieb (každá má vlastné sociálne zariadenie), 9 väčších izieb (2 izby so spoločným sociálnym zariadením), vírivka Jakuzzi pre 7 osôb, 2 sauny (infra, fínska), jedáleň, zimná záhrada, bar, spoločenské miestnosti, desiatkové kuchynky s príslušenstvom.
Lyžovanie:  Lyžiarske stredisko SKI BACHLEDOVA - JEZERSKO je od chaty vzdialené 150 m. Lyžiarska sezóna v Bachledke začala v sobotu 22.12.2018 a to vo všetkých troch dolinách. Snehu je hodne, tešiť sa môžete na výbornú lyžovačku, jazdu novou GONDOLOU BACHLEDKA i prechádzku korunami stromov. Otvorené sú všetky umelo zasnežované zjazdovky.

 

Lyžiarsky kurz Vyšná Boca 2019 -  1. stupeň SZŠ 

Termín: 10. 02. – 15. 02. 2019
Cena kurzu:   285 EUR
(stravovanie – plná penzia, ubytovanie, doprava, skipass, inštruktori, pedagogický dozor).
Rekreačné zariadenie vo Vyšnej Boci, Hornonitrianske Bane Prievidza, a. s. Hotel Barbora, sa nachádza v malebnom prostredí pohoria Nízke Tatry. (viac na www.hotelbarbora.sk)
Hotel Barbora - Lyžovanie:
Hotel prevádzkuje Ski centrum Bačova Roveň - 3 vleky, (pretekárska s dĺžkou 1,35 km, amatérska s dĺžkou 850 m a detská s dĺžkou 160 m), nočné lyžovanie, lyžiarska škola, požičovňa lyží a zdravotná služba. Lyžiarske stredisko Ski centrum Bačova Roveň sa nachádza na svahu priamo pri hoteli.
Hotel Barbora – Ubytovanie a stravovanie:
Hotel ponúka ubytovanie v dvojlôžkových a trojlôžkových izbách a apartmánoch. Každá izba má TV SAT, rádiobudík, telefón a vlastnú kúpeľňu (sprchovací kút, WC).
Apartmány sú navyše vybavené chladničkou, majú osobitnú spálňu a obývaciu miestnosť.
Hotel Barbora – Šport a relax:
Kolkáreň, stolný tenis, biliard, stolný futbal, šípky, wellness centrum - sauna, jacuzzi, parný box, biolampa, elektroliečba, parafín, inhalácie, masáže.

 

Výstroj:
Povinná výbava pre lyžiarov a snowboardistov:
- prilba
- lyžiarske - snowboardové okuliare
- nepremokavé oblečenie (bunda, nohavice, rukavice)

Povinne treba:   
- ošetriť lyže - snowboard (nabrúsiť a navoskovať)
- viazanie na lyžiach odborne nastaviť na váhu lyžiara
- skontrolovať lyžiarsku obuv
- skontrolovať viazanie a snowboardovú obuv

Batožina:
- lyže s palicami - snowboard  zbaliť do vaku,  rovnako  lyžiarska  a  snowboardová obuv má byť vo vaku, nie v igelitovej taške, 
- príručná  batožina (plecniačik - nie igelitová taška) s jedlom na cestu,  bude  sa používať aj na svah + umelohmotná fľaša na čaj,
- cestovná taška alebo plecniak do hotela by mali obsahovať:
- papuče alebo tenisky na prezutie,
- lyžiarske oblečenie (napr. lyžiarska bunda, otepľovačky, šponovky, overal) podľa vlastného výberu s možnosťou prezlečenia,
- obuv do snehu - nepremokavá,
- slnečné okuliare,
- 2 čiapky, 2 páry nepremokavých rukavíc, šál,
- spodná termobielizeň, teplé ponožky - možnosť  vrstvenia  bavlneného  oblečenia,
- hygienické potreby - zubná kefka, pasta, sprchový gél, šampón, uterák...,
- opaľovací krém s ochranným faktorom a tyčinka na pery s vysokým UV faktorom,
- lieky pre vlastnú potrebu, ktoré dieťa pravidelne užíva (napr. aj na cestu) + kvapky do nosa, lieky na cmúľanie na boľavé hrdlo, vitamíny, elastický obväz a pod.,
- cenné predmety - šperky, mobilný telefón, fotoaparát, rádio... na vlastnú zodpovednosť,
- knihy, pero, papier, DVD, spoločenské hry, veci na súťaže a pod.,
- batožina nesmie obsahovať alkohol, cigarety, drogy a pod.!!!

Ostatné:
- vyhlásenie o bezinfekčnosti (odovzdať obratom, najneskôr pri odchode na kurz) - sem uviesť, ak je dieťa alergické na niektoré lieky, resp. ak užíva niektoré lieky pravidelne,
- vedenie kurzu si vyhradzuje právo vylúčiť žiaka z kurzu pri závažnom porušení Školského poriadku a poslať ho za sprievodu rodiča na vlastné náklady domov.