Aktuality

Aktuality školy

Aktuality

Aktuality (479)

Vyučovanie v praxi

Žiaci štvrtého ročníka sa v rámci vyučovania o prírodných spoločenstvách vybrali do Vodárenského múzea a na chránený ostrov Sihot. Zaujímavou prednáškou nás zaujala pani sprievodkyňa, zistili sme, ako sa do našich domácnosti dostava voda a odkiaľ ju čerpáme.

Workshop mineralógie

Žiaci prvého stupňa na ZŠ Majerníkovej sa včera zúčastnili veľmi zaujímavé workshopu mineralógie, kde sa oboznámili s vlastnosťami, zložením a podmienkami vzniku minerálov ako aj ich geografických rozšírením a použitím.

Mesiac marec v 3.A triede

V úvode mesiaca sme s deťmi navštívili bratislavský útulok Slobodu zvierat. Okrem spoločného venčenia sme zvieratkám odniesli "mňamky", ktoré sme kúpili za peniaze zarobené v Christmas market a potešili tak psíkov aj seba.

Exkurzia na hasičskej stanici

Popoludnie strávené na hasičskej stanici v Dúbravke. Páni hasiči nám vysvetlili všetko čo robia, ako vyzerá ich deň, ako prebiehajú výjazdy, ukázali nám autá, aj nás pustili do jedného si sadnúť.

Zvládame možné aj nemožné

Čo všetko sme stihli za mesiac. Navštívili sme Mestskú knižnicu a našu obľúbenú akciu Knihoplavci, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o Slovensku a Bratislave cez “Rozprávky zo srdca starého kontinentu”.

Festival bol aj u nás

Hlavná téma v triede 4.B boli festivaly- karneval v Riu a v Benátkach. Povedali sme si o ich histórii, tradíciách a čo ľudia na takýchto karnevaloch robia. 

Aktivity ktoré nás bavia

Február bol síce kratší a veľmi rýchlo nám ubehol. Pracovali sme na zlepšenie tvorby viet v ANJ a zamerali sme sa na predložky miesta, čo nám umožnilo kresliť mapy mesta podľa inštrukcií.

Výroba komixu

V triede 2.A veľmi radi tvoríme. Okrem využitia rôznych materiálov a techník tiež robíme projekty ku knihám, ktoré spoločne prečítame.Tiež sme si vyskúšali kreslenie komixov s využitím častých fráz v ANJ. 

Téma mesiaca

V triede 4.A sme sa v klube venovali projektu v angličtine. Tento mesiac bola téma Vesmír. Žiaci si vybrali planétu, ktorá ich zaujala, hľadali o nej informácie na internete, v knihách a potom pracovali na krásnych farebných projektoch.

Vzácna návšteva

Dňa 21.3 sme u nás na ESPRITE privítali škôlkárov z materskej školy Majerníkova. Okrem občerstvenia v podobe pomazánkových jednohubiek si deti pre nich pripravili aj ovocné fondue a piškótky s banánom.