Aktuality

Aktuality školy

Aktuality

Aktuality (501)

Prvý mesiac v Prep Class

September v predškolskej triede sa niesol v duchu zoznamovania s pravidlami a navzájom, prebrali sme témy ako emócie, farby a tvary a aktívne využívali interaktívnu tabuľu na rôzne matematické aktivity.

Kubizmus ESPRIŤÁKOV

Kubizmus a maľba temperou, to bola téma nášho art club poobedia. A napriek tomu, že naša trieda je len čisto chlapčenská, zhostili sme sa úlohy veľmi dobre. Čo poviete?

Prechádzka

Dnes sa žiaci z ESPRITU na ZŠ Majerníkovej využili krásne počasie a vybrali sa všetci spolu do lesa. Dobre si zašportovali a nadýchali sa čerstvého vzduchu. Takéto dni sa im veru páčia.

Výlet na Matfyz

Ešte v máji sa žiaci 5.A a 6.A vybrali na výlet na Katedru didaktiky matematiky, fyziky a informatiky v Mlynskej doline , kde si pre nich študenti učiteľstva pripravili zaujímavé aktivity. Programovali Lego WeDo, Ozoboty a tiež aj Micro:Bity.

Druhé kolo prijímacích pohovorov

Riaditeľka Súkromného gymnázia ESPRIT oznamuje, že druhé kolo prijímacích pohovorov v školskom roku 2018/2019 do prvého ročníka štvorročného gymnaziálneho štúdia pre školský rok 2019/2020 sa uskutoční dňa 18. 06. 2019 (utorok).
Prihlášku je potrebné doručiť na riaditeľstvo Súkromného gymnázia ESPRIT, Majerníkova 62, 841 05 Bratislava do 17. 06. 2019 (pondelok).

Interaktívne hodiny

Druháci majú radi matematiku a ešte viac ak si spolu počítame na interaktívnej tabuli. Okrem toho však majú aj interaktívnu nástenku, kde si deti môžu nakresliť svoju "selfie" alebo "fotku svojich kamarátov či pani učiteliek.

Tanečný workshop

Tanečníci zo Street Kidz, nám prišli priamo do našej školy ukázať svoju hip-hopovú showku a naučiť aj nás super choreografiu. Čo myslíte, ako nám to ide?

Deň matiek na ESPRITE

Dňa 13.5. pri príležitosti Dňa matiek sme v 1. A. pripravili pre maminky program a strávili príjemné chvíle pri spoločných aktivitách. Dramatizácia básničky One Spring Day.

Škola rytmiky

Na ZŠ Majerníkovej nás navštívila etnobubnová škola Rytmika, ktorá nám prostredníctvom lektora a muzikanta Tona Gutha pomohla rozvinúť náš prirodzený rytmus. Super sme si zabubnovali, ďakujeme.

Riaditeľské voľno

Vážení rodičia, touto cestou Vám oznamujem, že v dňoch 27. a 28. mája 2019 (pondelok, utorok) udeľujem riaditeľské voľno žiakom II. stupňa SZŠ ESPRIT a žiakom SG ESPRIT a to z organizačných dôvodov (Maturita 2019).
 
Mgr. Adriana Ciráková,
riaditeľka školy